13 آذر 1397

حضور سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی گل های هما

مولف: خانم دبیر   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما که نامی آشنا در بهترین مدارس کرج است فعالیت های زیادی را برای پرورش دانش آموزان انجام می دهد.از جمله این فعالیت آشنا کردن دانش آموزان با ارگان ها و سازمان های دولتی است.

همانطور که می دانید آموزش و پرورش دانش آموزان در دوره ی ابتدایی اهمیت بسیار زیادی دارد.تمامی آنچه دانش آموزان باید به طور کلی یاد بگیرند باید در ابتدایی آن ها آموزش داده شود تا از پایه و به صورت اساسی رفتار آن ها شکل بگیرد.مدرسه ابتدایی از مهم ترین نهاد های جامعه است که وظیفه رشد و بالندگی تمامی نسل ها را بر عهده دارد.

در این بخش در اخبار مجموعه بهترین مدارس و آموزشگاه های هما به انتشار خبری راجع به یکی از فعالیت های این مدرسه ابتدایی صحبت می کنیم.با ادامه مطلب با ما همراه شوید.

 

آشنایی دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما با سازمان هلال احمر

هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

سازمان هلال احمر به عنوان یک ارگان بسیار مهم دولتی از طرف کادر آموزشی مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما در آبان ماه سال جاری به این مدرسه دعوت شد.در طی این دعوت نماینده ای از سازمان هلال احمر در مدرسه حضور یافت و با دانش آموزان گفت و گو کرد.

در این برنامه دانش آموزان مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما با شماره 112 و کارایی های آن آشنا شدند و دریافتند که چه زمانی باید از این شماره استفاده کنند.

سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

معرفی سازمان

سازمان هلال احمر یا همان صلیب سرخ بر هفت اصول

 1. بی غرضی
 2. بی طرفی
 3. یگانگی
 4. جهان شمولی
 5. بشر دوستی
 6. استقلال
 7. و خدمت داوطلبانه

پایدار است که این اصول را به داوطلبان نونهال خود آموزش می دهد.

 

سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

آغاز فعالیت در سازمان هلال احمر برای داوطلبان نونهال با سوگندنامه و تعهدی با عنوان " مشق بشر دوستی" آغاز می شود.متن این سوگندنامه به به شرح زیر است:

((من به‌عنوان کوچکترین عضو سازمان جوانان هلال‌احمر به خدا سوگند می‌خورم که همواره مهر و محبت و عشق را سرلوحه کارهایم قرار داده و برای کمک به انسان‌ ها و احترام به آن ها همیشه تلاش کنم.من با احترام به اصول و اهداف هلال‌احمر به خدای خود قول می‌دهم که در همه کارهایم صداقت و راستی داشته باشم و برای ایجاد دوستی بین همه انسان‌ها،کمک کنم.))

سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

فعالیت های سازمان هلال احمر برای دانش آموزان مقاطع پایه با نام کانون غنچه های هلال انجام می گیرد که داوطلبین پسر در این کانون با نام"مدد" و داوطلبین دختر با نام "مهربان" فعالیت می کنند.آموزش برنامه های امدادی و بشر دوستانه به کودکان بر اساس تفاهم نامه ای در سال 89 بین سازمان بهزیستی و هلال احمر شکل گرفت.در حال حاضر کانون غنچه های هلال احمر 90 هزار عضو فعال دارد.

هدف اجرای این برنامه

سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

هدف اجرای این برنامه برای دانش آموزان در این بود که دانش آموزان مقاطع ابتدایی:

 • احساس نوع دوستی و نیکوکاری در آن ها نهادینه شود
 • خدمات انسان دوستانه را بشناسند و بیاموزند
 • آگاهی عمومی آن ها درباره این سازمان افزایش یابد
 • با این سازمان و کار و وظایف آن از نزدیک آشنا شوند
 • مسئولیت های این شغل را درک کنند
 • مواقع اضطراری را بشناسند
 • مدیریت بحران در شرایط دشوار را بیاموزند
 • اهمیت همیاری و همکاری را در شرایط بحرانی دریابند

نتیجه گیری

سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

دانش آموزان تمامی مقاطع می توانند به صورت کاملا داوطلبانه به جمعیت جوانان هلال احمر بپیوندند و عضو کانون غنچه های هلال باشند.گل های هما با انجام این فعالیت شرایط آشنایی بیشتر دانش آموزان را با این سازمان فراهم کرد تا ان ها در صورت تمایل بتوانند به راحتی به این سازمان بپیوندند.

مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما با انجام این قبیل برنامه ها سعی دارد دانش آموزان را بهترین شکل در کنار آموزش درسی و پیشرفت تحصیلی پرورش دهد و آن ها را از همین سنین کودکی برای مشکلات و زندگی بزرگسالی آماده کند.

آموزش این دست از مهارت های زندگی و آشنایی با شغل های مهم در جامعه می تواند به تصمیم گیری بهتر دانش آموزان در آینده کمک کند.و روحیه ی انسانی آن ها بیشتر پرورش دهد.

منبع:

حضور سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی دخترانه گل های هما

[ اطلاعات بیشتر ...]

تعداد مشاهده (261)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "حضور سازمان هلال احمر در مدرسه ابتدایی گل های هما"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید